Categories: Lajme

Qytetarët e Kosovës duhet të gëzohen pasi erdhi një specialist si Albin Kurti

Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha ka komentuar deklaratën e ambasadorit gjerman në Kosovë, i cili tha se vizita e kancelarit Scholz në Kosovë ndërlidhet me performancën në Iuftën për sundim të ligjit.

Sipas Bashës, “raportet dhe organizatat ndërkombëtare po konstatojnë që Kosova ka vuajtur nga një s ëmundje e r ëndë e quajtur “k rim dhe korru psion”, që Basha thotë se kjo s ëmundje u shërua pas ardhjes së “një ekipi m jekësh në krye me një s pecialist” duke aluduar në kryeministrin Kurti.

“Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë po thotë se vizita e Kancelarit dhe Ministres së Punëve tê Jashtme ndërlidhet me performancën në l uftën për sundim të l igjit dhe faktin që Qeveria Kurti ka qenë e para që i është bashkuar s anksioneve të BE-së kundër Rusisë.

Pra kaq i thjeshtë është përshkrimi!

Ambasadorët, raportet dhe organizatat ndërkombëtare po konstatojnë që Kosova ka vuajtur nga një s ëmundje e r ëndë e quajtur ‘krim dhe korrupsion,’ dhe vetëm pasi ka ardh një ekip mjekësh me një s pecialist në krye po ia normalizojnë gjendjen p acientit të quajtur Kosovë, dhe kjo është për tu përshëndetur!”, shkruan Basha.

admin

Recent Posts

Kamionistja shqiptare në Itali: Deri 4 mijë euro në muaj fitoj si kamioniste, 5 ditë punë në javë

Kamionistja shqiptare që jeton në Itali, Bianka Dervishi është shprehur se rroga bazë që marrin…

4 hours ago

Astronauti i NASA-s zbulon arsyet e frikshme pse alienët nuk na kanë vizituar ende

Astronauti i NASA-s, Stan Love ka diskutuar për alienët me The US Sun dhe ka…

4 hours ago

‘A e do nusen e virgjër?’, Klajdi Haruni jep përgjigjen që duhet vlerësuar

Këngëtari i njohur Klajdi Haruni ka dhënë së fundmi një intervistë për “Prive” ku sigurisht…

4 hours ago

Ky ishte reagimi i Adroles pas përballjes me Fifin dhe ish burrin e saj, Adisin

Adrola Dushi ka qenë kohëve të fundit mjaftë e komentuar në rrjete sociale, për shkak…

4 hours ago

”E dehur me dashuri”/ Afrona bën publike lidhjen dhe ja kush është i riu që i ka marrë zemrën

Blero dhe Afrona kanë bërë bujë të madhe me historinë e tyre të dashurisë, e…

17 hours ago

Hidhni tri lugë sheqer kur t’i lani në lavatriçe dhe shihini rezultatet me rrobat tuaja

Për shumicën do të tingëllojë e pabesueshme që sheqeri të hidhet në rrobalarëse, mirëpo ky…

17 hours ago