Categories: Lajme

Ofenziva e fuqishme e trupave ukrainase, ushtarët e Putinit dorëzohet një nga një (VIDEO)

Forcat ukrainase po vazhdojnë me kundërofensivë ndaj trupave pushtuese rus.

Ukraina ka nisur një ofensivë të re të madhe në rajonin Kherson dhe po përparon drejt Mylove.

Tashmë janë publikuar në rrjetet sociale pamjet e para të dorëzimit të trupave ruse.

Në një video shihet se si një ushtar rus ngrit duart lart gjersa dorëzohet para trupave ukrainase.

Kirill Stremousov, një nënkryetar i qeverisë pro-ruse në Kherson, tha se ushtria ukrainase po përpiqet të nisë një ofensivë pranë fshatit Dudchany.

Kujtojmë se në Velyka Oleksandrivkan, ushtarët rusë duke u frikësuar se do të binin në duart e forcave ukrainase kanë lënë mbrapa tyre shumë pajisje ushtarake, transmeton Telgrafi.

Pushtuesit rusë lanë më shumë se 500 predha artilerie dhe raketa për lansuesit “Grad dhe Uragan”, si dhe më shumë se 100 raketa antitank dhe mina antitank.

Ndryshe, rusët filluan pushtimin e pajustifikueshëm të shtetit ukrainas më 24 shkurt duke shkaktuar viktima të shumta dhe dëme materiale.

admin

Recent Posts

A e dini se Elsa Lila ka qenë mentorja e Albina Kelmendit 8 vite më parë

Mbrëmjen e djeshme u shpall fituesi i Festivalit të 61 të Këngës. Por këtë vit…

1 month ago

(Video) ”Ik nuk dua të fle me ty”/ Vivien qan pas debatit me të dashurin në ‘BBK’: Pse më afrove

Getinjo dhe Vivien u për plasën ashpër me njëri-tjetrin këtë të premte. Reperi i kërkoi…

1 month ago

Elsa Lila fitoi çmimin e parë, por ja pse në ‘Eurovizion’ do shkojë Albina Kelmendi me familjen

Elsa Lila është fituesja e çmimit të parë të Festivalit të 61 të Këngës në…

1 month ago

Krenari! Nuk kishin kërcyer në skenë bashkë valle, Ambeta dhe Klejdi emocionuan shqiptarët

Muzika popullore shqiptare dhe kostumet tradicionale kanë “pushtuar” skenën e festivalit të Këngës në Pallatin…

1 month ago

Nis këtë të shtunë, zbulohen dy opionistët e ‘Big Brother Vip 2’ Albania

Edicioni i dytë i “Big Brother Vip Albania” është në prag të nisjes, më saktë…

1 month ago

”Po këndoj me fëmijën tim brenda”/ Momentet kur Fifi dha lajmin se është shtatzënë në festival

Fifi është shtatzënë. Lajmin e dha vetë artistja në natën e tretë të Festivalit të…

1 month ago