Categories: Lajme

Matoshi për zhvillimet e fundit: A ka kush e mbronë Kosovën prej ujqve të mjeguIIës?

Analisti politik, Halil Matoshi, ka komentuar zhvillimet e fundit në vend, duke pyetur nëse ekziston dikush që e mbronë Kosovën nga ata që Matoshi i ka quajtur si ujq të mjegullës, duke iu referuar Qeverisë së Kosovës.Matoshi ka thënë se nëse Kosova ka mbetë në këshillat e Bojken Abazit atëherë kosovarët po e shkatërrojnë legjitimitetin e shtetit.

Tutje, Matoshi ka thënë se nëse dëgjohet ai atëherë mund të konkludojmë se këtij vendi po i mungon qytetari e edukuar si dhe patriotizmi kushteteues.

Shkrimi i plotë

“A ka kush e mbronë Kosovën prej ujqve të mjegulles?Nëse populli titanik i Kosovës ka mbetë me e thirr në tubime madhore Bojken Abazi kundër presionit të aleatëve të Kosovës mbi Albin Kurtin (si mitingjet e së vërtetës të Milošević-it dikur) atëherë kosovarët del se tue mos mujtë me u ngritë në shoqni politike,

po e gërryjnë nga brenda legjitimitetin e shtetit dhe munet me u konkudu se nuk e kanë meritu lirinë dhe mbështetjën e botës së lirë (demokracive të mëdha), sepse këtij vendi i mungon qytetaria e edukueme dhe patriotizmi kushtetues!”, ka shkruar Matoshi në llogarinë e tij në Facebook.

admin

Recent Posts

Kamionistja shqiptare në Itali: Deri 4 mijë euro në muaj fitoj si kamioniste, 5 ditë punë në javë

Kamionistja shqiptare që jeton në Itali, Bianka Dervishi është shprehur se rroga bazë që marrin…

1 hour ago

Astronauti i NASA-s zbulon arsyet e frikshme pse alienët nuk na kanë vizituar ende

Astronauti i NASA-s, Stan Love ka diskutuar për alienët me The US Sun dhe ka…

1 hour ago

‘A e do nusen e virgjër?’, Klajdi Haruni jep përgjigjen që duhet vlerësuar

Këngëtari i njohur Klajdi Haruni ka dhënë së fundmi një intervistë për “Prive” ku sigurisht…

2 hours ago

Ky ishte reagimi i Adroles pas përballjes me Fifin dhe ish burrin e saj, Adisin

Adrola Dushi ka qenë kohëve të fundit mjaftë e komentuar në rrjete sociale, për shkak…

2 hours ago

”E dehur me dashuri”/ Afrona bën publike lidhjen dhe ja kush është i riu që i ka marrë zemrën

Blero dhe Afrona kanë bërë bujë të madhe me historinë e tyre të dashurisë, e…

14 hours ago

Hidhni tri lugë sheqer kur t’i lani në lavatriçe dhe shihini rezultatet me rrobat tuaja

Për shumicën do të tingëllojë e pabesueshme që sheqeri të hidhet në rrobalarëse, mirëpo ky…

14 hours ago