Categories: Lajme

Astronauti i NASA-s zbulon arsyet e frikshme pse alienët nuk na kanë vizituar ende

Astronauti i NASA-s, Stan Love ka diskutuar për alienët me The US Sun dhe ka shpjeguar pse mendon se ata nuk na kanë vizituar ende.

Love është një shkencëtar dhe astronatut 57-vjeçar amerikan, i cili iu bashkua NASA-s më 1998 dhe shkoi në fluturimin e tij të parë në hapësirë në Space Shuttle Atlantis në 2008.

Ai ka qëndruar mbi 300 orë në hapësirë, por ende nuk ka parë ndonjë shenjë të jetës rreth Tokës.

Pavarësisht se NASA tani zyrtarisht po heton pamjet e pashpjegueshme të UFO-ve, Love beson se alienët nuk kanë ardhur ende për të parë njerëzit.

Teoria e tij e parë është se mund të ketë alienë inteligjentë në hapësirë që thjesht nuk duan të na vizitojnë.

Ai tha për The US Sun: Mund ta imagjinoni një jetë inteligjente që thjesht nuk i intereson teknologjia dhe është krejtësisht e lumtur që qëndron në shtëpi dhe nuk ndihet sikur ka nevojë të ndërtojë anije yjesh.

“Delfinët në Tokë janë mjaft të zgjuar, por ne nuk mund të komunikojmë me ta, nuk mund të lidhemi.”

“Pra inteligjencat e huaja mund të jenë shumë më të zakonshme nga sa mendojmë, por ne thjesht nuk i njohim sepse janë të huaj, ata janë shumë të ndryshëm nga ne.”

Eksperti i hapësirës teorizoi gjithashtu se jeta inteligjente aliene diku tjetër në univers mund të jetë zhdukur para se të mund të na gjente.

Love tha për The US Sun: Unë shoh në burime me reputacion, ata flasin për një filtër të shkëlqyeshëm, diçka që ndalon qytetërimet teknike të zhvillohen deri në pikën kur ata mund të zotërojnë udhëtimin ndëryjor.

Teoria e tij e tretë është se ka alienë shumë më inteligjentë se ne dhe se ata nuk duan të humbin kohën e tyre duke vizituar.

Love tha: Një qytetërim që mund të zotërojë atë lloj energjie ndoshta nuk ka të bëjë fare me ne.

Mendoj se do të ishim interesant shkencërisht. Është një temë që ngjall shumë debat.

NASA dhe agjencitë hapësinore në mbarë botën vazhdojnë të gjurmojnë për shenja të jetës aliene.

admin

Recent Posts

A e dini se Elsa Lila ka qenë mentorja e Albina Kelmendit 8 vite më parë

Mbrëmjen e djeshme u shpall fituesi i Festivalit të 61 të Këngës. Por këtë vit…

1 month ago

(Video) ”Ik nuk dua të fle me ty”/ Vivien qan pas debatit me të dashurin në ‘BBK’: Pse më afrove

Getinjo dhe Vivien u për plasën ashpër me njëri-tjetrin këtë të premte. Reperi i kërkoi…

1 month ago

Elsa Lila fitoi çmimin e parë, por ja pse në ‘Eurovizion’ do shkojë Albina Kelmendi me familjen

Elsa Lila është fituesja e çmimit të parë të Festivalit të 61 të Këngës në…

1 month ago

Krenari! Nuk kishin kërcyer në skenë bashkë valle, Ambeta dhe Klejdi emocionuan shqiptarët

Muzika popullore shqiptare dhe kostumet tradicionale kanë “pushtuar” skenën e festivalit të Këngës në Pallatin…

1 month ago

Nis këtë të shtunë, zbulohen dy opionistët e ‘Big Brother Vip 2’ Albania

Edicioni i dytë i “Big Brother Vip Albania” është në prag të nisjes, më saktë…

1 month ago

”Po këndoj me fëmijën tim brenda”/ Momentet kur Fifi dha lajmin se është shtatzënë në festival

Fifi është shtatzënë. Lajmin e dha vetë artistja në natën e tretë të Festivalit të…

1 month ago