Categories: Lajme

A e dini se Elsa Lila ka qenë mentorja e Albina Kelmendit 8 vite më parë

Mbrëmjen e djeshme u shpall fituesi i Festivalit të 61 të Këngës. Por këtë vit formula kishte ndryshuar. Juria dha 3 çmimet e para, por ishte publiku ai që zgjodhi se kush do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision 2023
Dhe publiku zgjodhi Albina Kelmendin me familjen e saj me këngën “Duje”. Ndërsa çmimi i parë nga juria ju dha Elsa Lilës.

Por a e dinit se Elsa Lila ka qenë mentorja e Albina Kelmendit? 8 vite më parë në “The Vocie 4” Albina ishte konkurrente dhe zgjodhi Elsa
Lilën si trajneren e saj. Kelmendi arriti deri në finale në atë kohë dhe mori çmimin e dytë. /albeu.com

admin

Recent Posts

Do t’iu befasoj, vajza ereperit Noizy me video virale në TikTok

Së fundmi një profil në Tik Tok me emrin e vajzës së reperit Noizy, është…

21 hours ago

Kjo nuk pritej, grupi i famshëm refuzon bashkëpunimin me Luizin

Të ftuar këtë episod të ‘Lancio’ ishin djemtë e grupit ‘Urban Band’. 4 artistët sapo…

21 hours ago

‘Ja kam frikën Luizit’, Genta Gjalpi flet për çiftin: Kiara sakrifikon për lidhjen

Genta Gjalpi e ftuar së fundmi në emisionin “Natën me Aulonën” ka bërë një parashikim…

21 hours ago

Big Mama në paraqitjen e fundit duket një princeshë e vërtet

Big Mama si princeshë por, ku e ka princin? Artistja e madhe e skenës shqiptare,…

21 hours ago

Luizi shkon me Kiarën në Shkodër, moderatores i ndodh e papritura nga fansat

Kiara është njëra nga personazhet më të komentuara qysh nga nisja e “BBVA”. Lidhja e…

21 hours ago

Chef Returns $1,200 Bill Of Rich Diner Who ‘Disrespected’ His Waitress, Bans Them From Restaurant

When you work in the hospitality industry you end up being part of a special…

4 months ago