Lajme

A e dini se Elsa Lila ka qenë mentorja e Albina Kelmendit 8 vite më parë

Mbrëmjen e djeshme u shpall fituesi i Festivalit të 61 të Këngës. Por këtë vit formula kishte ndryshuar. Juria dha…

1 month ago

(Video) ”Ik nuk dua të fle me ty”/ Vivien qan pas debatit me të dashurin në ‘BBK’: Pse më afrove

Getinjo dhe Vivien u për plasën ashpër me njëri-tjetrin këtë të premte. Reperi i kërkoi Vivienit të largohej nga krevati…

1 month ago

Elsa Lila fitoi çmimin e parë, por ja pse në ‘Eurovizion’ do shkojë Albina Kelmendi me familjen

Elsa Lila është fituesja e çmimit të parë të Festivalit të 61 të Këngës në RTSH. Me këngën “Evita”, Elsa…

1 month ago

Krenari! Nuk kishin kërcyer në skenë bashkë valle, Ambeta dhe Klejdi emocionuan shqiptarët

Muzika popullore shqiptare dhe kostumet tradicionale kanë “pushtuar” skenën e festivalit të Këngës në Pallatin e Kongreseve. Chi è Anbeta…

1 month ago

Nis këtë të shtunë, zbulohen dy opionistët e ‘Big Brother Vip 2’ Albania

Edicioni i dytë i “Big Brother Vip Albania” është në prag të nisjes, më saktë reality show më i ndjekur…

1 month ago

”Po këndoj me fëmijën tim brenda”/ Momentet kur Fifi dha lajmin se është shtatzënë në festival

Fifi është shtatzënë. Lajmin e dha vetë artistja në natën e tretë të Festivalit të Këngës. “Përgjegjësia ime në festival…

1 month ago

Nis këtë të shtunë, zbulohet edhe dy VIP-a të tjerë shqiptarë që do të jenë pjesë e ‘Big Brother’

Në “Goca & Gra”, janë zbuluar për herë të parë dy emrat e konkurrentëve që do të marrin pjesë në…

1 month ago

”Ajo bën tre punë edhe pse nuk ka nevojë”/ Stresi vazhdon flet për ish-gruan në ”BBK”

Stresi ka folur sërish për ish-gruan e tij, Keisin, gjatë një bisede me banorët e “Big Brother VIP Kosova”. Mes…

1 month ago

Rrëqeth me me rrëfimin modelja që është në ”BBK”: Ish-i dashuri më mbyllte në dhomë, harxhonte lekët

Modelja Gresa Hoti ka rrëfyer një histori personale nga jeta e saj. Në një bisedë me Ana Kabashin, Gresa tregoi…

1 month ago

Kanë kaluar 30 vite nga martesa e saj, e gjeni dot se cila është kjo këngëtare shqiptare?

Mihrije Braha dhe Naim Abazi janë ndër çiftet më të dashura shqiptare. Këngëtarët kanë fituar zemrat e publikut me thjeshtësinë…

1 month ago