Lajme

Gazetari gjerman lavdëron presidenten Osmani: Pozitive dhe retorikisht e përsosur

Markus Preiß, drejtues i studios ARD Europe në Bruksel, i ka bërë përshtypje paraqitja e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani…

2 months ago

Rama thumbon Macronin: Nuk e dimë si është Putini, por BE-ja nuk duket e shëndetshme

Kryeministri Edi Rama, në konferencën e përbashkët për shtyp me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së…

2 months ago

Osmani i drejtohet shefave të BE’së për vizat ndaj kosovarëve: Unë jam e vetmja në tryezë që duhet të marr vizë, hiqni ato

Presidentja Vjosa Osmani, ka bërë publik fjalimin e saj në samitin BE-Ballkani Perëndimor që po mbahet në Bruksel. Kryefjalë e…

2 months ago

Dimal Basha: Pacienti Kosovë vuante nga sëmundja ‘krim dhe korrupsion’, u shërua pasi erdh një ‘specialist’ në krye

Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, ka dhënë një përshkrim interesant për…

2 months ago

FiIlova të shkruaj libër kundër IsIamit, por përfundova në pranimin e IsIamit!

I ronikisht, gjëja që më bëri t’i bashkohem të djathtës-e kstreme ishte po e njëjta gjë që më bëri të…

2 months ago

Lutfi Haziri: Tri sondazhe e nxjerrin LDK-në para PDK-së më 25% rritje, VV-ja ka rënie të madhe

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri ka thënë se tri sondazhe kanë nxjerrë LDK-në para PDK-së me…

2 months ago

LAJM MADHESHTOR/Tensionet Ukarine-Rusi do te ndryshojn rendin global: ”Maqedonia do humbë pjesën perëndimore, Serbia do ta humb Vojvodinën”

Akademik Mehmeti citon shërbimet ruse: “-ÇFARË KANË PARASHIKUAR SHËRBIMET SEKRETE RUSE PËR MAQEDONINË? Një grup ekspertësh rusë ka disa vite…

5 months ago

Dalin pamjet, helikopterët ukrainas fluturojnë rrafsh me tokën, suImojnë Rusinë brenda territorit të saj dhe rikthehen në bazë

Forcat ukrainase kanë kryer një ndër misionet më të pamundura mëngjesin e sotëm duke dërguar dy helikopterë të armatosur 40…

5 months ago

LAJMI I FUNDIT/ Edi Rama – kandidat për shef të ri të NATO-s?

Studiuesja gjermane, Suzana Starikov përmes një postimi në Twitter thotë se kryeministri shqiptar, Edi Rama do të jetë Sekretari i…

5 months ago

Ish komandanti britanez “gozhdon” keq NATO-n, Kërkon të formohet një koalicion shtetesh për t’i reaguar Putinit !!

Ish-gjenerali i ushtrisë britanike, Nick Parker, ka thënë se NATO është “mundur” pas invazionit rus në Ukrainë. Ai ka kërkuar…

5 months ago