Lajme

Presidenti ukrainas merr vendimin për dy gjeneralët ukrainas që tradhëtuan vendin e tyre për Rusinë

Në një paraqitje në fjalimin e natës, presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka njoftuar se kishte shkarkuar dy anëtarë të lartë…

6 months ago

Pamje që tregojnë momentin kur “Ukraina shkatërron depon e karburantit, në sulmin e parë ajror në territorin rus”

Një zjarr në qytetin rus Belgorod, përkatësisht në një depo karburanti atje, thuhet se ka ardhur si pasojë e një…

6 months ago

Si u realizua misioni i pamundur/ Momenti kur helikopterët ukrainas godasin rafinerinë e naftës në Rusi (VIDEO)

Dy helikopterë të forcave të armatosura të Ukrainës zhvilluan mëngjesin e sotëm një nga misionet më të pamundura në letër,…

6 months ago

Hisen Berisha, Kurtit: Albin – ti s’di as çka po flet, mos i provoko veteranët, mos i nxjerr në rrugë

Paralajmërimi i kryeministrit Albin Kurti, se veteranët nuk do të përfshihen në Ligjin e Pagave dhe se nuk janë më…

6 months ago

Valon Syla i drejtohet Duda Baljes: Sa lobon për shamia, pse s’po mbulohesh vetë

Gazetari Valon Syla përmes një postimi në Facebook, ka reaguar lidhur me deklaratën e Duda Baljes për ndalimin e mbulesës…

6 months ago

Sulmi i parë në territorin rus, a po merr lufta kthesën e madhe?

Ukraina refuzon ta pranojë ose mohojë përfshirjen e saj në sulmin e kryer 40 kilometra brenda kufirit të Rusisë, përderisa…

6 months ago

E BUJSHME/ Edi Rama kandidat për Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s! Por kush do të jetë kryeministri i ardhshëm?

Kryeministri Edi Rama, është një nga kandidaturat për Sekretar të Përgjithshëm të NATO-s në vend të Jens Stoltenberg. Në garë…

6 months ago

Çeçenët falenderojnë Joe Biden për “ndihmën” që po u bën

Luftëtarët çeçenë kanë falënderuar presidetin e SHBA-së, Joe Biden për “ndihmën” sipas tyre që ai po u bën duke u…

6 months ago

Imami kosovar: Drejtoresha e shkollës në Gjakovë nuk ka bërë asnjë gabim, mos i hipni në qafë

Reagime të ndryshme kanë ardhur nga figura të njohura të Kosovës, lidhur me fotografinë e vendosur në shkollën teknike “Nexhmedin…

6 months ago

Dita e 37-të! Moska tërhiqet nga Çernobili, Zelensky kërkon armë dhe ndihmë, rinisin bisedimet!

UKRAINË-Lufta sot futet në ditën e saj të 37-të! Një bazë ushtarake në rajonin Dnipro të Ukrainës është goditur nga…

6 months ago