Categories: Lajme

Dimal Basha: Pacienti Kosovë vuante nga sëmundja ‘krim dhe korrupsion’, u shërua pasi erdh një ‘specialist’ në krye

Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, ka dhënë një përshkrim interesant për gjendjen në të cilën ndodhet vendi.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook, Basha ka thënë se sipas ambasadorëve, raporteve dhe organizatave ndërkombëtare, Kosova ka vuajtur nga një sëmundje e rëndë e quajtur ‘krim dhe korrupsion’.

Por sipas Bashës, gjendja e siç e quan ai, ‘pacientit Kosovë’, u normalizua me ardhjen e një ekipi mjekësh me një specialist në krye, duke iu referuar Qeverisë në krye me Albin Kurtin.

“Ambasadorët, raportet dhe organizatat ndërkombëtare po konstatojnë që Kosova ka vuajtur nga një sëmundje e rëndë e quajtur ‘krim dhe korrupsion,’ dhe vetëm pasi ka ardh një ekip mjekësh me një specialist në krye po ia normalizojnë gjendjen pacientit të quajtur Kosovë, dhe kjo është për tu përshëndetur!”, ka shkruar ai.

Shkrimi i plotë i Bashës:

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë po thotë se vizita e Kancelarit dhe Ministres së Punëve tê Jashtme ndërlidhet me performancën në luftën për sundim të ligjit dhe faktin që Qeveria Kurti ka qenë e para që i është bashkuar sanksioneve të BE-së kundër Rusisë.

Pra kaq i thjeshtë është përshkrimi!

Ambasadorët, raportet dhe organizatat ndërkombëtare po konstatojnë që Kosova ka vuajtur nga një sëmundje e rëndë e quajtur ‘krim dhe korrupsion,’ dhe vetëm pasi ka ardh një ekip mjekësh me një specialist në krye po ia normalizojnë gjendjen pacientit të quajtur Kosovë, dhe kjo është për tu përshëndetur!

admin

Recent Posts

“Fytyra e racizmit, marre”, kosovarët vërshojnë në profilin e ministrit të Macronit për mosliberalizim të vizave

Dita e djeshme ishte plot shpresë për kosovarët, të cilët edhe një herë besuan se…

3 months ago

Rama i përgjigjet ministres bullgare: Hiqni VETO-n ose më duroni mua

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në twitter i është përgjigjur ministres së Jashtme të…

3 months ago

Në rrezet e diellit, Ariana tregon trupin si modele

Ariana Fejzullahu është nënë e katër fëmijëve por kjo nuk dallohet në trupin e saj.…

3 months ago

Shkumbin Istrefi reagon për vdekjen e motrës, regjisores Vjosa Berisha: Ike shumë herët

Ka ndërruar jetë ditën e djeshme(e enjte) regjisorja e njohur shqiptare, Vjosa Berisha. Ajo vdiq…

3 months ago

“Ai nuk do e fali veten e as ty po se mbajti fjalen që së bashku do e gëzoni lirinë”, shtrihet në spital nëna e Hysni Gucatit

Gjendja shëndetësore e nënës së Hysni Gucatit është përkeqësuar dhe ajo është shtrirë në spital,…

3 months ago

Çitaku: Gazi lotsjellës e molotovët na e humbën liberalizimin e vizave më 2016-ën

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Vlora Çitaku, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për, siç…

3 months ago