Categories: Lajme

LAJMI I FUNDIT/ Edi Rama – kandidat për shef të ri të NATO-s?

Studiuesja gjermane, Suzana Starikov përmes një postimi në Twitter thotë se kryeministri shqiptar, Edi Rama do të jetë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s.

Ajo ka shkruar se ShBA ka insistuar në zgjedhjen e Sekretarit të Përgjithshëm të ardhshëm të NATO-s mes anëtarëve të rinj të NATO-s.

Sipas saj, kandidatë ishin Rama dhe kryeministrja e Estonisë, Katja Kalas.

“Edi Rama do të pasojë Jens Stoltenberg në postin e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s. Në veçanti thuhet se ShBA-të kanë insistuar në zgjedhjen e Sekretarit të Përgjithshëm të ardhshëm të NATO-s mes anëtarëve të rinj të NATO-s. Kandidatët ishin kryeministrja Katja Kalas dhe kryeministri Edi Rama. Kush do të jetë kryeministri i ardhshëm?”, shkruan Starikov.

admin

Recent Posts

“Fytyra e racizmit, marre”, kosovarët vërshojnë në profilin e ministrit të Macronit për mosliberalizim të vizave

Dita e djeshme ishte plot shpresë për kosovarët, të cilët edhe një herë besuan se…

3 months ago

Rama i përgjigjet ministres bullgare: Hiqni VETO-n ose më duroni mua

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në twitter i është përgjigjur ministres së Jashtme të…

3 months ago

Në rrezet e diellit, Ariana tregon trupin si modele

Ariana Fejzullahu është nënë e katër fëmijëve por kjo nuk dallohet në trupin e saj.…

3 months ago

Shkumbin Istrefi reagon për vdekjen e motrës, regjisores Vjosa Berisha: Ike shumë herët

Ka ndërruar jetë ditën e djeshme(e enjte) regjisorja e njohur shqiptare, Vjosa Berisha. Ajo vdiq…

3 months ago

“Ai nuk do e fali veten e as ty po se mbajti fjalen që së bashku do e gëzoni lirinë”, shtrihet në spital nëna e Hysni Gucatit

Gjendja shëndetësore e nënës së Hysni Gucatit është përkeqësuar dhe ajo është shtrirë në spital,…

3 months ago

Çitaku: Gazi lotsjellës e molotovët na e humbën liberalizimin e vizave më 2016-ën

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Vlora Çitaku, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për, siç…

3 months ago