Categories: Lajme

Lutfi Haziri: Tri sondazhe e nxjerrin LDK-në para PDK-së më 25% rritje, VV-ja ka rënie të madhe

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri ka thënë se tri sondazhe kanë nxjerrë LDK-në para PDK-së me 25 për qind rritje, ndërsa Vetëvendosje sipas tij ka rënie të madhe.

Haziri ka deklaruar edhe se LDK ka arritur që ta kthejë votuesin e saj.

“Në të gjitha treguesit ka rritje ka trendin dhe në të gjitha opsionet e grupeve të tjera jemi opsionale.

Ne jemi duke u kthyer votuesin tonë.

Ata që na dënuan dhe politikisht u dëshpëruan dhe me votë na kundërshtuan kemi arritur me i bind me iniciativën politike dhe angazhimin me i rikthy.

Tash ne duhet me punu me pjesën e pavendosur dhe të pakënaqur. LDK tash është 25 për qind rritje para PDK-së, dhe VV është më lartë por në trend të rënies.

Në matjen e parë VV ka qenë më e qëndrueshme në dy matjet e fundit ka pas rënie të madhe.

Nuk është ngritja jonë aq e madhe sa është rënia e VV por rritja jonë është e natyrshme. Ne presim një kthim të natyrshëm në zgjedhjet e ardhshme kurdo që bëhen”, tha Haziri në Kanal 10.

admin

Recent Posts

“Fytyra e racizmit, marre”, kosovarët vërshojnë në profilin e ministrit të Macronit për mosliberalizim të vizave

Dita e djeshme ishte plot shpresë për kosovarët, të cilët edhe një herë besuan se…

3 months ago

Rama i përgjigjet ministres bullgare: Hiqni VETO-n ose më duroni mua

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në twitter i është përgjigjur ministres së Jashtme të…

3 months ago

Në rrezet e diellit, Ariana tregon trupin si modele

Ariana Fejzullahu është nënë e katër fëmijëve por kjo nuk dallohet në trupin e saj.…

3 months ago

Shkumbin Istrefi reagon për vdekjen e motrës, regjisores Vjosa Berisha: Ike shumë herët

Ka ndërruar jetë ditën e djeshme(e enjte) regjisorja e njohur shqiptare, Vjosa Berisha. Ajo vdiq…

3 months ago

“Ai nuk do e fali veten e as ty po se mbajti fjalen që së bashku do e gëzoni lirinë”, shtrihet në spital nëna e Hysni Gucatit

Gjendja shëndetësore e nënës së Hysni Gucatit është përkeqësuar dhe ajo është shtrirë në spital,…

3 months ago

Çitaku: Gazi lotsjellës e molotovët na e humbën liberalizimin e vizave më 2016-ën

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Vlora Çitaku, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për, siç…

3 months ago