Categories: Lajme

Qytetarët e Kosovës duhet të gëzohen pasi erdhi një specialist si Albin Kurti

Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha ka komentuar deklaratën e ambasadorit gjerman në Kosovë, i cili tha se vizita e kancelarit Scholz në Kosovë ndërlidhet me performancën në Iuftën për sundim të ligjit.

Sipas Bashës, “raportet dhe organizatat ndërkombëtare po konstatojnë që Kosova ka vuajtur nga një s ëmundje e r ëndë e quajtur “k rim dhe korru psion”, që Basha thotë se kjo s ëmundje u shërua pas ardhjes së “një ekipi m jekësh në krye me një s pecialist” duke aluduar në kryeministrin Kurti.

“Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë po thotë se vizita e Kancelarit dhe Ministres së Punëve tê Jashtme ndërlidhet me performancën në l uftën për sundim të l igjit dhe faktin që Qeveria Kurti ka qenë e para që i është bashkuar s anksioneve të BE-së kundër Rusisë.

Pra kaq i thjeshtë është përshkrimi!

Ambasadorët, raportet dhe organizatat ndërkombëtare po konstatojnë që Kosova ka vuajtur nga një s ëmundje e r ëndë e quajtur ‘krim dhe korrupsion,’ dhe vetëm pasi ka ardh një ekip mjekësh me një s pecialist në krye po ia normalizojnë gjendjen p acientit të quajtur Kosovë, dhe kjo është për tu përshëndetur!”, shkruan Basha.

admin

Recent Posts

“Fytyra e racizmit, marre”, kosovarët vërshojnë në profilin e ministrit të Macronit për mosliberalizim të vizave

Dita e djeshme ishte plot shpresë për kosovarët, të cilët edhe një herë besuan se…

2 months ago

Rama i përgjigjet ministres bullgare: Hiqni VETO-n ose më duroni mua

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në twitter i është përgjigjur ministres së Jashtme të…

2 months ago

Në rrezet e diellit, Ariana tregon trupin si modele

Ariana Fejzullahu është nënë e katër fëmijëve por kjo nuk dallohet në trupin e saj.…

2 months ago

Shkumbin Istrefi reagon për vdekjen e motrës, regjisores Vjosa Berisha: Ike shumë herët

Ka ndërruar jetë ditën e djeshme(e enjte) regjisorja e njohur shqiptare, Vjosa Berisha. Ajo vdiq…

2 months ago

“Ai nuk do e fali veten e as ty po se mbajti fjalen që së bashku do e gëzoni lirinë”, shtrihet në spital nëna e Hysni Gucatit

Gjendja shëndetësore e nënës së Hysni Gucatit është përkeqësuar dhe ajo është shtrirë në spital,…

2 months ago

Çitaku: Gazi lotsjellës e molotovët na e humbën liberalizimin e vizave më 2016-ën

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Vlora Çitaku, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për, siç…

2 months ago